czytajUlotki

Światowy Dzień Zdrowia WHO oraz Dzień Pracownika Służby Zdrowia

Już po raz sześćdziesiąty czwarty 7 kwietnia obchodzimy tradycyjnie Światowy Dzień Zdrowia, organizowany pod auspicjami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), będący zarazem Dniem Pracownika Służby Zdrowia.

Tematem przewodnim w tym roku na świecie są choroby wektorowe – gwałtownie narastający problem związany z postępującą globalizacją, nie dotyczący obecnie Polski w stopniu, w jakim choroby te są problemem w innych strefach klimatyczno-epidemiologicznych. Urząd Rejestracji jest jednak bacznym obserwatorem, analizującym możliwości leczenia w przypadku ewentualnego powstania wyżej wymienionych zagrożeń na terytorium Polski.

Światowy Dzień Zdrowia jest okazją, aby przypomnieć polskiemu społeczeństwu, że Urząd stoi na straży bezpieczeństwa i skuteczności, a także prawidłowości i jakości wytwarzanych produktów leczniczych, wyrobów medycznych i produktów biobójczych. Propagowanym przez nas hasłem, nie tylko z okazji dzisiejszego święta, ale i całorocznie, jest „Czytaj ulotki leków – ulotka to Twoje bezpieczeństwo”.

W związku z niedawnymi zmianami w prawie unijnym dotyczącymi zgłaszania działań niepożądanych, i ich implementacją do prawa polskiego intensyfikujemy współpracę z pacjentami i ich opiekunami. Prowadzona przez nas od ośmiu lat kampania edukacyjna „Lek Bezpieczny” wzbogaciła się o nowe środki wyrazu (plakat, ulotka, film animowany, odrębna strona internetowa, aktywna obecność na portalach społecznościowych). Zyskaliśmy też istotnego partnera podpisując porozumienie o współpracy z Biurem Rzecznika Praw Pacjenta.

Skuteczne i bezpieczne leki – to nieodłączna część właściwej terapii, prowadzonej przez wszystkich Pracowników Ochrony Zdrowia, którym z okazji Ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 + 2 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>