O nas

 

DSC_7271 cnnnnnnnnnnnnnn

Karolina Krupińska - adwokat

Ukończyła aplikację adwokacką w Okręgowej Radzie Adwokackiej we Wrocławiu.

Absolwentka prawa na Uniwersytecie Wrocławskim na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii.

Autorka ukończyła w 2013 roku Studia Podyplomowe Prawa Zamówień Publicznych na Uniwersytecie Wrocławskim.

Doświadczenie zawodowe zdobyła w dużych kancelariach prawnych, gdzie zajmowała się przede wszystkim bieżącą obsługą prawną małych i średnich przedsiębiorców.

Specjalizuje się w szczególności w prawie gospodarczym, cywilnym, handlowym, pracy, zamówień publicznych oraz administracyjnym.

Brała udział w licznych konferencjach oraz szkoleniach zawodowych.

pop (1)v

Mateusz Gmerek – adwokat

Ukończył aplikację  adwokacką we Wrocławiu.

Absolwent  prawa na Uniwersytecie Wrocławskim na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii.

W 2009 roku ukończył Studia Podyplomowe – Psychologię Śledczą w Praktyce w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej.

Ukończył również Studia Podyplomowe z zakresu Zarządzania i Finansów w Ochronie Zdrowia na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Specjalizuje się przede wszystkim w prawie karnym, cywilnym, farmaceutycznym, medycznym, odszkodowawczym,  a także rodzinnym i administracyjnym.

Brał udział w licznych procesach sądowych, w szczególności w sprawach karnych, rozwodowych i opiekuńczych.

Konsultacji specjalistycznych w zakresie zagadnień farmaceutycznych dla Bloga udziela:

Ciocia 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Elżbieta Hlebowicz – Ukończyła Zarządzanie i Inżynierię Produkcji w Przemyśle Chemicznym na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, na Wydziale Ekonomii Przemysłowej i Inżynierii.

Karierę w przemyśle farmaceutycznym rozpoczęła od pracy w firmie Ferring AB w Szwecji na stanowisku chemika ds. rozwoju produktów związanych z peptydami w departamencie R&D, gdzie zajmowała się min. rozwijaniem nowych technologii i metod oczyszczania dla produktów takich jak:Oxytocin, Atosiban i Po-102.

Od roku 1999 związana była z firmą PolyPeptide Laboratories w Szwecji, w której prace rozpoczęła na stanowisku Project Manager, Technology and Process Development. Do jej głównych zadań należało planowanie i koordynacja współpracy wszystkich działów w celu przeprowadzania rejestracji i zatwierdzania produktów w zgodzie z obowiązującymi przepisami GMP oraz praca nad rozwijaniem nowych metod syntezy dla licznych produktów firmy – Felypressing i Terlipressin.

Od 2007 roku podjęła pracę na stanowisku specjalisty ds. kontroli jakości w firmie PolyPeptide Laboratories. Do jej obowiązków należało sprawowanie nadzoru nad wewnętrzną specyfikacją produktów, rozwojem i zatwierdzaniem metod analitycznych, a także przeprowadzaniem i projektowaniem badań stabilności, sporządzaniem protokołów i raportów stabilności, inicjowaniem i śledzeniem spraw związanych ze zmianą we wnioskach CR.

Jest także autorką następujących publikacji:

  • Johansson, C.; Blomberg, L.; Hlebowicz, E.; Nicklasson, H.; Nilsson, B., Andersson, L. Industrial production of an oxytocin antagonist: Synthetic approaches to the development of a multi-kilogram scale solution synthesis. Pept. 1994, Proc. Eur. Pept. Symp., 23rd (1995) (Ed. H.L.S.Maia).

  • Hlebowicz, E., Andersen, A.J., Andersson, L., and Moss, B.A., Identification of Fmoc-β-Ala-OH and Fmoc-β-Ala-amino acid-OH as new impurities in Fmoc-protected amino acid derivatives. Journal of Peptide Research, Volume 65 Issue 1 Page 90 – 97 January 2005.

Współpraca z Kancelarią Adwokacką opiera się na zasadzie doradztwa w zakresie zagadnień związanych z farmacją, obrotem produktami leczniczymi i wprowadzaniem ich na rynek Polski.